HRABYNĚ 2023

neděle 3. 9. 2023

výsledky

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

100 let od narození Jana Veselého


ČP HRABYNĚ 2023

24. 08. 2014

Memoriálu Jana Veselého se zúčastnilo přes 260 cyklistů…

Už počtvrté se v jedenáctileté historii Memoriálu Jana Veselého radoval z vítězství v nejprestižnější kategorii elite bývalý mistr světa v dráhové cyklistice Alois Kaňkovský. Závodník Dukly Praha v závěrečném finiši na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě porazil své rivaly a časem 2:05,30 o tři minuty posunul vlastní rekord mítinku z loňského roku.

V hlavním závodě se představilo celkem 59 jezdců, včetně již jistého vítěze Českého poháru Českého poháru Milana Kadlece, či závodníka ostravského YOGI Racing teamu Josefa Černého, který ovšem hájil barvy polské profesionální stáje CCC Polsat Polkowice. Oba skončili v poli poražených, Černý obsadil 26. příčku a Kadlec s více než minutovou ztrátou dokonce 46.

Ozdobou mítinku byla účast české reprezentantky Anežky Drahotové, která suverénním způsobem ovládla závod žen, započítávaný do Českého poháru mládež s žen 2014. Ostravské okruhy si letos vyzkoušelo rekordních 267 cyklistů a cyklistek. Bojovali nejen o body do zmiňovaného poháru mládež a žen, ale také do Slezského poháru amatérských cyklistů 2014.

Výsledky 11. ročníku Memoriálu Jana Veselého najdete » zde «

« zpět