HRABYNĚ 2023

neděle 3. 9. 2023

výsledky

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

100 let od narození Jana Veselého


ČP HRABYNĚ 2023

7. 09. 2023

100. výročí narození Jana Veselého oslavily špičkovými výkony stovky cyklistů v Moravskoslezském kraji. Představili se v předposledních kolech nejvyšších národních soutěží - Brilon Cup a Škoda Cup.

V neděli 3. 9. se na startu prestižních cyklistických soutěží pořádaných SSK Vítkovice v Hrabyni sešlo na 410 špičkových cyklistů a cyklistek všech věkových kategorií z celé České republiky, Polska i Itálie. Jedná se o nejprestižnější závod profesionální cyklistiky v Moravskoslezském kraj.

V nabité konkurenci se dokázala prosadit i osmnáctka reprezentantů regionu. Nejlépe si vedla Linda Sítková z týmu ACK Stará Ves nad Ondřejnici. Mistrně České republiky v kategorii starší žákyně zdolala 26,6 km v průměrné rychlosti 33,07 km/hod, získala 100 bodů a postoupila na první místo v hodnocené kategorie. Mezi top desítku se dostala také Tereza Jahodová z Teamu Forman Cineli. Mezi deset nejlepších se dostali také mladší žáci. Na osmé místo Lukáš Filgas z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí, na deváté pak Adam Míra (CK Orlík Orlová) a Terezie Míčková z ACS Drak Vrbno. V kategorii kadeti a kadetky potěšili skvělým čtvrtým místem Markéta Huračová z CK FESO Petřvald a Jakub Sasín z ACK Stará Ves nad Ondřejnici. Mezi 68 juniory, kteří svých 79, 8 km odjeli závratným tempem 42,42 km/hod se Filip Saidl z Head Pro Team Opava umístil na vynikajícím jedenáctém místě. V juniorkách na šestém místě dojela Štěpánka Dubcová z týmu Forman Cinelli a na dvanáctém Dominika Rupová z CK FESO Petřvald.

Dopolední část zakončili ženy, kde slavila vítězství Jarmila Macháčová z Dukly Praha, která vyhrála o tři minuty před svými oddílovými kolegyněmi Barborou Němcovou a Nelou Slaníkovou.

Na ženskou elitu navázala od 14:00 ta mužská. 158,6 km odjeli muži elite a do 23 let v rámci svého šestého závodu ŠKODA CUPu. Na start se postavilo celkem 99 borců. Silné seskupení hradeckého Elkov Kasper a ATT Investments Pardubice doplnili také závodníci z Polska. „Scénář elitního pelotonu je vždy stejný. V prvním okruhu vždy někdo ujede a peloton nereaguje. V našem případě odjeli čtyři: Petr Vávra Tufo Prostějov, Polák Braulinski z Power of Science, Tomáš Bakus z ČEZ Tábor a Matteo Zurlo z italského klubu U. C. Travigiani Energiapura. Po projetí sedmého okruhu se situace změnila. Nastoupilo jedenáct závodníků, čtyři z ATT Investments (Jiří Petruš, Daniel Turek, Jakub Otruba, Mártan Dina), tři z Elkov Kasper (Michael Boroš, Jan Bárta, Tomáš Obdržálek) a dále Ital Mateo Zurlo, Čech Šimon Vaníček z ČEZ Tábor a Poláci Martin Voltr z RRK Group a Pawel Szostka z Lubelskie Perla. A právě teď, nastal souboj dvou českých nejlepších týmů ATT Investments a Elkov Kasper. Jezdci ATT Investments se postupně zbavili Itala Zurla i Poláka Voltra. Hlavní selekce probíhala v 1,5 km cílovém stoupání o sklonu 6%, kde se kádrovalo na straně jedné, a na straně druhé pro odpadlíky naskakovaly minuty ztráty. V předposledním okruhu pětice Jakub Otruba, Jiří Petruš, Daniel Turek a Márton Dina z ATT Innvestments a Polák Szostka zvýšili náskok na 3 minuty na čtveřici Vaníček, Boroš, Obdržálek a Bárta. Cílem projela dvojice Jakub Otruba a Jiří Petruš s náskokem jedné minuty na trojici Szostka,Turek a Dina. Za neskutečných 9 minut dojeli Boroš, Obdržálek a Bárta z Elkov Kasper a Vaníček z ČEZ Tábor," popisuje detailně celý průběh prestižního a náročného závodu člen organizačního výboru a místopředseda vítkovické cyklistiky Zdeněk Mikolajczyk.

Do cíle závodu dojelo po čtyřech hodinách 70 borců. V žádném ze závodů se také nikdo vážně nezranil, což jak fanoušci silniční cyklistiky vědí, je spíše výjimkou. I to se podařilo také díky profesionálnímu výkonu spolupracujících složek Policie ČR a pořadatelské služby. Všichni závodníci tak o zisk bodů do konečného hodnocení mohli bojovat naplno, a to je nejlepší odměna pro organizátory závodu 6. kola Českého poháru mužů. Je čas začít připravovat dvacátý jubilejní ročník Memoriálu Jana Veselého!

Akce byla podpořena z rozpočtu Moravskoslezského kraje. 

 

6. kolo Českého poháru Škoda Cup v Hrabyni u Ostravy:

1. Jakub Otruba (ATT Investments) 4:01:22

2. Jiří Petruš (ATT Investments) 4:01:22 (stejný čas)

3. Pawel Szóstka (Lubelskie Perla Polski) +1:08

Průběžné pořadí (po šesti ze sedmi závodů):

1. Michael Boroš (Elkov Kasper) ... 169 bodů

2. Matěj Zahálka (Elkov Kasper) ... 150

3. Dominik Neuman (Elkov Kasper) ... 129

 

1. Jakub Otruba, 2. Jiří Petruš

 

1. Linda Sítková, 2. Emma Galavičová, 3. Vanesa Bohánská  /Starší žákyně/

 

Stařší žáci

 

Elite

 

« zpět