HRABYNĚ 2023

neděle 3. 9. 2023

výsledky

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

100 let od narození Jana Veselého


ČP HRABYNĚ 2023

18. 08. 2023

České poháry v silniční cyklistice mládeže, žen a elite pokračují v Ostravě a kraji. Připomínají 100. výročí narození legendárního Jana Veselého.

Už po devatenácté hostí Ostrava a Moravskoslezský kraj nejlepší české cyklisty a cyklistky v rámci memoriálu Jana Veselého, nejslavnějšího československého cyklisty 20. století, absolutního vítěze Závodu míru. Silniční cyklistika po odjetých 12 závodech Českých pohárů, Mistrovství České republiky a Mistrovství světa vstupuje do závěrečných závodů celoročního seriálu Českých pohárů. Milovníky silniční cyklistiky čekají předposlední kola letošní Carla kriterijní ligy, Brilon Cupu a Škoda Cupu. Všechny tři závody se pojedou v Moravskoslezském kraji. Borci v kategoriích od žactva po Elite budou neděli 3. 9. v Hrabyni pod hlavičkou Škoda Cupu. Zde se k nim přidají také kategorie mládežnické a ženské v rámci Brilon Cupu. VIP hostem bude Bohumír Koryčanský (1934): „S Honzou Veselým jsem byl v československé reprezentaci 1954-1959 byl to vynikající sportovec a taky kamarád. Naposled jsem se s ním potkal v Rožnově na Valašském Slavíně při pohřbu E. Zátopka a při teto příležitosti jsme ho pasovali na Valacha."

Přesto, že již proběhly národní šampionáty a ve všech kategoriích jsou známi držitelé titulů mistrů republiky, budou diváci svědky soubojů o vylepšení současných tabulkových pozic. A to soubojů ne ledajakých, protože nejlepší národní šampiony doplní mimo jiné i dvaadvacet reprezentantů, kteří startovali na nedávném Mistrovství světa ve Skotsku.

Jaké souboje a výkony mohou diváci očekávat? „Současný pohled na hodnotící tabulku kategorie Elite ukazuje, že první tři místa zůstanou v týmu Elkov Kasper a borci Matěj Zahálka, Michael Boroš a Dominik Neuman si to rozdají mezi sebou. Závod ale bude stát za to," říká Vítězslav Dostál, ředitel a zakladatel závodu. „V kategoriích mladší žáci a žákyně bude zajímavé sledovat Adélu Zavadilovou a Mikuláše Zavadila, oba z týmu Cycling Academy Tábor. Ti nasbírali již přes 400 bodů a oba získali titul mistra ČR. U starších žákyň nastane boj o celkové umístění, kde se Linda Sítková z domácího týmu ACK Stará Ves nad Ondřejnici a Mistryně ČR pokusí převálcovat Karolínu Fridrichovou z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a Adélu Paříkovou z Brilon Racing team MB. V ostatních kategoriích je situace vyrovnaná a můžeme se těšit, na bojovná střetnutí o zisk bodů a vylepšení v celkovém hodnocení," doplňuje odborný pohled Dostál.

 

« zpět