HRABYNĚ 2023

neděle 3. 9. 2023

výsledky

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

100 let od narození Jana Veselého


ČP HRABYNĚ 2023

25. 08. 2021

Závody Českého poháru 2021 přijíždí do ostravského a opavského regionu

Ostrava, 24. 8. 2021 - Čtvrtý start celoroční soutěže Carla kriterijní ligy v silniční cyklistice odstartuje v Ostravě-Porubě v sobotu 28. srpna 2021 se startem a cílem na Hlavní třídě. Jeho součástí je 18. ročník Memoriálu Jana Veselého. V mládežnických kategoriích se představí přes třicet klubů, které v současné době se ještě věnují mládežnickým kategoriím. V neděli se početný peloton přesune do Hrabyně, kde odstartují dva závody Českého poháru v silniční cyklistice TECHNISERV CUP mládeže a žen a ŠKODA CUP mužů Elity a U23. Na startu v náročných podmínkách mohou diváci očekávat přes 300 jezdců.

V sobotu na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě bude pro diváky zajímavý souboj v kategoriích juniorů mezi nejlepšími třemi ze současného pořadí Štěpánem Širokým z Favoritu Brno, Matyášem Koblížkem z TUFO Pardus Prostějov a Danielem Mrázem z MAPEI Merida Kaňkovský z Olomouce. Dalších pět borců ze současného pořadí (ČEZ Tábor, Cycling Academy, Dukly Praha a Kovo Praha) bude usilovat o získání bodů do tabulky celkového pořadí a svůj posun směrem vzhůru.

Odborníci očekávají s napětím souboj v kategorii starších žáků. Oddíloví kamarádi Lukaš Raška a Matěj Piták (MAPEI Merida Kaňkovský) se poperou o prvenství ve své kategorii. Celkově bude v sobotu startovat napříč kategoriemi přes 150 borců, kteří předvedou zajímavé souboje o body do konečného hodnocení. Program vyvrcholí 18. ročníkem Memoriálu Jana Veselého kde se na start postaví i úspěšný olympionik Michael Kukrle a „covidový smolaře“ Michael Schlegel z profi týmu Elkov Kasper Czech Cycling Team z Hradce Králové.

V neděli 29. srpna odstartují od hrabyňského památníku II. světové války závody Českého poháru v silniční cyklistice TECHNISERV CUP mládeže a žen a ŠKODA CUP mužů Elity a U23. Letos na zkrácené trati z důvodu úprav silnice přes obec Velká Polom. Je předpoklad, že 12% kopec v délce 3 km končící v obci Hrabyně, bude zdolávat téměř 300 borců všech kategorii.

Pohled na tabulku získaných bodů po odjetí pěti závodů seriálu je v každé kategorie mládeže a žen v současné době vyrovnaný. Lze očekávat nekompromisní souboje o každý bod. V kategorii mužů elity a U 23 je jasně dominantní tým Elkov Kasper. Kategorie U23 je rovněž pod kontrolou jednoho týmu a to Topforex Pro Cycling Team.

Poslední prázdninový víkend bude nabitý atraktivní špičkovou cyklistikou a určitě stojí za to užít si svištění pelotonu kdekoli u trati.

 

« zpět