HRABYNĚ 2023

neděle 3. 9. 2023

výsledky

pořadatel:

hlavní partner:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

Memoriál Jana Veselého

100 let od narození Jana Veselého


ČP HRABYNĚ 2023

13. 06. 2017

Český pohár v silniční cyklistice součástí Ostravských okruhů

120 let vítkovické cyklistiky se bude slavit ve velkém. Česká cyklistická špička se 26. srpna sejde na Hlavní třídě v Ostravě - Porubě a přesně v poledne odstartuje 14. ročník závod Ostravské okruhy - Memoriálu Jana Veselého v silniční cyklistice, jehož nedílnou součástí je večerní kritérium s mezinárodní účastí v Ostravě. Závod je také součástí 21. ročníku Slezského poháru amatérských cyklistů. O den později, 27. srpna, se borci přesunou do Hlubočce u Opavy, kde souboje na dvou kolech pokračují Českým pohárem mužů na silnici. Poslední jmenovaný je nejvyšší soutěží v silniční cyklistice v kategoriích ELITE, U23 a vybraných juniorů ročníku narození 1999. Soutěž se skládá ze sedmi silničních závodů. Ostrava, potažmo Hlubočec je pátý v pořadí.

Za organizací akcí stojí opět Česká nadace sportovní reprezentace a Sdružení sportovních klubů SSK Vítkovice. První jezdci vyjedou na dráhu už ve 12hodin. „Za rozšíření na dva dny jsme velice rádi. Stejně jako za udělení pořadatelství prestižního Českého poháru," sdělil Vítězslav Dostál, ředitel závodu a cyklista, který na svém kole zcela sám objel zeměkouli. „Myslím, že Honza Veselý, jehož jméno nese náš memoriál, by byl pyšný," zavzpomínal Dostál na svého přítele a československou cyklistickou legendu.

Po třech kolech Českého silničního poháru je v jeho čele Alois Kaňkovský z ELKOV Author Cycling Team se 180 body, za ním následují Vojtěch Hačecký (76 bodů), Martin Hebík (71 bod), Martin Boubal (64 body) a Jan Stöhr (59 bodů). Josef Černý, který jezdí za stálj ELKOV Author cycling team a je členem pořadatelského Jogi SSK Vítkovice je v současné době na třináctém místě s 35body. „Určitě je na co se těšit. Kromě diváckého zážitku při obou závodech si mohou amatérští cyklisté a cyklistky všeho věku přijít také na své. I pro ně jsou vypsány odpovídající kategorie. Přihlásit se mohou přes internetové stránky cyklistického svazu nebo www.memorialjv.cz," pozval na start závodu Oldřich Zvolánek z pořadatelského SSK Vítkovice. V Hlubočci se startuje v 9:00 hodin. Další podorbnosti na výše uvedených internetových stránkách.

Kontakt: Šárka Mokrá, +420 773 004 098, sarka.mokra@seznam.cz

 

« zpět